Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Ničivá BOUŘE pustošila USA! STATISÍCE lidí jsou bez elektřiny!

Jih Spojených států devastovala ničivá bouře, která se přes něj dnes v noci přehnala. Následky pocítily statisíce lidí.

Bouře provázená vichřicí a krupobitím strhávala elektrické vedení. Dnes ráno bylo ve státu Georgia na 150 tisíc lidí bez elektřiny, z toho 125 tisíc v georgijském správním středisku Atlantě. Informoval o tom server televize CNN. Kvůli počasí zahynul nejméně jeden člověk a osm dalších bylo zraněno.

 

Další tisíce lidí přišli o dodávky elektřiny v sousedním státu Tennessee. V okolí Nashvillu bylo hlášeno přerušení dodávek proudu 75 tisícům domácností, na 60 tisíc lidí se probudilo do tmy i v Memphisu.

ČTĚTE TAKÉ:
Floridu trápí NIČIVÁ BOUŘE!

Z Memphisu je také hlášena zatím jediná oběť bouře. Sedmaosmdesátletý muž uklízel ze své zahrady trosky vytvořené bouří, když se náhodou dotkl strženého kabelu elektrického vedení. Proud muže na místě zabil.

V Kentucky vítr zničil část tovární haly, při neštěstí bylo zraněno osm dělníků. Podle meteorologů není vyloučeno, že se přes budovu přehnalo tornádo. Další tornáda zřejmě vznikla na hranici Kentucky a Tennessee. Meteorologové varují, že bouře dnes zasáhne Severní a Jižní Karolínu. Škodu by mohla způsobit i na Floridě.

tn.cz / ČTK