Zpustošená Itálie

Ničivé TORNÁDO v Itálii: Stovky lidí přišly o střechu nad hlavou

Sever Itálie už podruhé za poslední měsíc pustošilo mohutné tornádo. Ničilo střechy domů, převracelo auta a vyvracelo stromy z kořenů. Neuvěřitelné je, že trosky létající vzduchem nikoho nezranily.

Vzduchem létaly trosky domů i aut. Vítr o rychlosti více než sto padesát kilometrů v hodině ničil všechno, co mu přišlo do cesty.

 

Naštěstí se mohutné tornádo vyhnulo frekventované dálnici, město Cavenago di Brianza nedaleko Milána takové štěstí ale nemělo. Vítr se prohnal jeho centrem.

 

"Tornádo se přihnalo zpoza té budovy. Neměli jsme čas ho pozorovat, utíkali jsme co nejrychleji pryč, jinak by nás vzalo s sebou," uvedl jeden ze svědků děsivé scenérie. "Bylo to, jako kdyby přímo vedle mě startovalo letadlo."

 

Tornádo za čtyři minuty převrátilo desítky aut a poničilo střechy domů. Nikoho nezranilo, vyvolalo ale paniku. Naposledy se totiž větrné víry severem Itálie přehnaly na začátku května a zranily jedenáct lidí.

 

Tornáda jsou v Itálii stále častější, loni se jich jihoevropskou zemí prohnalo dvanáct. Jen za poslední měsíc už ale meteorologové zaznamenali čtyři. I u nás se ročně objeví kolem deseti větrných vírů, většinou ale nedosahují síly jako ty v Itálii.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

ana TN.cz