Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

NOVÉ ODHALENÍ! Norský vrah nakupoval chemikálie PŘES INTERNET!

Norská bestie
Zdroj: TN.cz

Norský atentátník Andres Behring Breivik nakupoval chemikálie a další nástroje přes internetovou aukční společnost eBay. Informuje o tom v pondělí server stanice CNN s odvoláním na britský list The Sunday Telegraph.

Breivik přes eBay sháněl síru, která se podle listu stala hlavní součástí bomby, jež vybuchla v centru Oslo. Pod přezdívkou "andrewbrei" si pořídil také svěrák, respirátor na celou tvář a protichemický oblek.

 

Server eBay na článek The Sunday Telegraph přímo neodpověděl. Vydal ale prohlášení, podle něhož firma v souvislosti s útoky spolupracuje s norskými úřady. Mluvčí eBay další komentáře odmítla s odvoláním na probíhající vyšetřování.

 

 

PSALI JSME:

PRVNÍ FOTKY STŘELCE V AKCI! Popravoval teenagery ranou jistoty...

 

 

Breivik ve svém 1500stránkovém manifestu "2083 – Evropská deklarace nezávislosti", který na internetu zveřejnil v den svých útoků, eBay několikrát zmiňuje. Popisuje, jak internetovou aukční společnost použil k získání různých věcí.

 

"Ebay je tvůj přítel," napsal Breivik.

 

Dvaatřicetiletý pravicový extremista v pátek 22. července odpálil bombu poblíž vládní budovy v centru norské metropole Oslo. Pak přejel na ostrov Utöya, kde měli tábor teenageři z mládežnické organizace vládní Norské strany práce, a začal střílet.

 

Zemřelo celkem 77 lidí – výbuch v Oslo zabil osm lidí, na ostrově zahynulo 69 lidí ve věku od 14 do 61 let.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax