Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Pád malajsijskéhp boeingu

NOVÉ PÁTRÁNÍ: Vyšetřovatelé se vrátí na místo pádu letu MH17!

Trosky boeingu MH17
Zdroj: isifa.com

Rozběhne se nové pátrání. Vyšetřovatelé se znovu vrátí na místo pádu malajsijského boeingu z letu MH17. Budou pátrat po zbývajících ostatcích pasážerů i jejich majetku.

Ukrajinští vyšetřovatelé se vrátí na místo pádu malajsijského letounu MH17 na východě země a budou tam pátrat po zbývajících ostatcích pasažérů a jejich majetku. Podle nizozemské televize, kterou citovala agentura Reuters, se na tom shodli nizozemští a ukrajinští představitelé. Ukrajinské týmy by měly začít pracovat již v pondělí.

 

Boeing 777 společnosti Malaysia Airlines letící z Amsterodamu do Kuala Lumpuru se zřítil 17. července. Nizozemští forenzní experti dosud identifikovali 272 obětí z celkového počtu 298 osob na palubě letounu. Dvě třetiny z cestujících byli Nizozemci. Těla zbývajících obětí se prý stále ještě nacházejí na místě tragédie.

 

Nizozemský premiér Mark Rutte v pátek neskrýval své pobouření nad tím, že týmy nizozemských vyšetřovatelů zatím nemohly dokončit práci v oblasti, kde se letoun zřítil. Brání jim v tom neustálé boje mezi proruskými separatisty a ukrajinskou armádou. Nyní bylo domluveno, že vše, co ukrajinští vyšetřovatelé na místě najdou, předají nizozemskému týmu, který se nachází v Charkově.

 

 

Nizozemský bezpečnostní úřad OVV, který tragédii vyšetřuje, v září v předběžné zprávě označil jako příčinu pádu letadla zásah "množstvím vnějších objektů s vysokou energií". Ačkoliv dokument přímo neuvedl, že Boeing 777 sestřelila protiletadlová raketa odpálená ze země, jak se od první chvíle spekuluje, zjištění OVV tento závěr nicméně naznačují. Výsledky podrobnějšího zkoumání mají být připraveny do nadcházejícího jara.

TN.cz / ČTK / hmr