zázraky se dějí

Novorozenou holčičku prohlásili za mrtvou. Už pro ni nesli rakev, za tři hodiny ale ožila!

Novorozenec
Zdroj: isifa.com

Novorozenou holčičku prohlásili lékaři krátce po porodu za mrtvou. Ona ale o tři hodiny později "obživla", když ležela na oltáři v nemocniční kapli. A její rodina hovoří o zázraku.

Novorozená Yasmin Gomesová ležela v kapli nemocnice Lincoln Graca v jihobrazilském městě Londrina. Na oltář ji tam ve schránce nechala uložit sestřička, která prý nedokázala tělíčko zemřelé holčičky poslat do márnice.


Když ale do nemocnice dorazila zdrcená babička s majitelem pohřebního ústavu, aby malou Yasmin mohli pochovat, nevěřili vlastním očím. Holčička totiž zničehonic prudce pohnula nohou a pak otevřela oči.
 


"Nejdřív jsem tomu nemohla uvěřit. Nedokázali jsme pochopit, že by se něco takového mohlo stát. Pak jsme si všimli, že dýchá. Objali jsme se a začali křičet: 'Je na živu, je na živu!'. Byl to zázrak," cituje babičku holčičky webový portál deníku Daily Mail.


Podle nemocničních dokumentů se Yasmin narodila v úterý ráno a porod neprovázely komplikace. Jenže hned po porodu přestala dýchat. Lékaři se ji pokoušeli několikrát oživit, ale marně. Hodinu před polednem ji nakonec prohlásili za mrtvou a vydali úmrtní list.


Jako první se o "smrti" novorozené dcery dozvěděla její matka Jenifer da Silva Gomesová (22). "Okamžitě se mi zhroutil svět. Byla to nejzoufalejší chvíle mého života, všechny moje sny byly najednou pryč," svěřila se matka brazilským médiím.
 


Sestřička, která u porodu asistovala a zabránila tomu, aby holčička skončila v márnici, dítě před uložením v kapli omyla a oblékla. A neměla prý nejmenších pochyb o tom, že novorozeně je mrtvé.


"Můžu vás ujistit, že ta holčička nebyla živá. Její zorničky vůbec nereagovaly na světlo. Vše nasvědčovalo naprosté absenci života. Viděla jsem to vlastníma očima. Byla celá bledá, úplně mrtvá," líčila sestřička.


Tělíčko zůstalo v kapli až do odpoledne. Majitel pohřebního ústavu a zároveň rodinný přítel nesl v ruce dětskou rakev, když v tom se malá Yasmin začala hýbat. "Bylo to neskutečně dojemné. Úplně jsem se roztřásla a nemohla jsem mluvit. Celou mě zaplavilo štěstí. Sestřička si myslela, že to jsou jen křeče, pak ale Yasmin otevřela oči," vypověděla zjevně dojatá babička.
 


Holčičku po "oživnutí" okamžitě převezli na jednotku intenzivní péče v blízké nemocnici Sagrada Familia. Tamní lékaři označují její stav za stabilizovaný. Rodiče chtějí dívenku přejmenovat na Victorii, což v latině i portugalštině znamená "vítězství".


"Zázraky nejde nijak vysvětlit. Dějí se z vůle boží. Pokud by chtěl, aby naše dcera zemřela, přijali bychom to, ale on ji přivedl zpět k nám, takže v tom všem musí existovat nějaký vyšší smysl," uzavřela šťastná matka.

tn.cz / zdg