rozhodne konkláve

Nový papež bude možná z Ghany! Sázkové kanceláře favorizují kardinála Turksona

Katolická církev je po odstoupení Benedikta XVI. bez svého nejvyššího představitele. Sázkové kanceláře po celém světě hned začaly vypisovat kurzy na jeho nástupce. A favoritem je podle všeho kardinál tmavé pleti Peter Kodwo Appiah Turkson z Ghany.

Byl by to opravdu převratný moment. Papeže černé pleti totiž ještě katolická církev neměla. Peter Kodwo Appiah Turkson je podle několika sázkových kanceláří napříč celým světem jasným favoritem. Jednou z kanceláří, která Turksona favorizuje, je i prestižní irská Paddy Power. Takže na jeho šancích něco určitě musí být.

 

Podle sázkových kanceláří bude volba nového papeže jednou z největších tipovacích „nesportovních“ událostí v historii sázkových kanceláří. A Turksona nefavorizují jen sázkové kanceláře, ale i některá média. Jedním z nich je věhlasná americká televize Fox News.


O budoucím papeži rozhodne na tajném hlasování společnost kardinálů. Sejdou se na takzvaném konkláve, které je pro všechny kardinály mladší 80 let povinné. Konkláve se musí konat do 15-20 dnů od abdikace či smrti posledního papeže. Pokud kardinálové nového papeže zvolí, vyjde jako signál z komína nad Sixtinskou kaplí, kde se volí, bílý dým. Ohlásí tedy bílý dým prvního papeže černé pleti? To se už brzy dozvíme.

tn.cz / hru