Řádění v Coloradu

Obama se setkal se zraněnými a pozůstalými denverského masakru

Uctění obětí denverského masakru - 8
Zdroj: isifa.com
Uctění obětí denverského masakru

Americký prezident Barack Obama v neděli zamířil do coloradského Denveru, kde se setkal se zraněnými a s pozůstalými po obětech pátečního masakru v kině na předměstí Denveru.

 James Holmes při řádění se samopalem v ruce zabil 12 lidí. "Celá země myslí na oběti pátečního masakru," prohlásil Obama se slzami v očích, zatímco se objímal s lidmi, kteří útok přežili.
 

"Vidíme mladé lidi, kteří nás opustili před dvěma dny, či před 36 hodinami nebo dokonce pouze 24 hodinami. Nikdo nevěděl, že se to stane, ale musíme si uvědomit, že život i přes to pokračuje dál," dodal prezident po setkání s rodinami obětí v nemocnici na denverském předměstí Aurora.
 

"Přiznávám, že v takových situacích neexistují adekvátní slova," prohlásil Obama tisícům lidí, kteří se shromáždili na smuteční akci před radnicí v Auroře. "Jsem rád, že jsem měl příležitost se s některými lidmi obejmout a utrousit pár slz, někteří se však dokázali i usmát, když si vzpomněli na úžasné životy svých blízkých," uvedl americký prezident.
 

Holmes v pátek kolem půl jedné po půlnoci místního času (08:30 středoevropského času) vhodil slzný granát do kinosálu, kde se konala premiéra filmu Temný rytíř povstal. Následně začal střílet do davu. Na místě zůstalo 10 mrtvých, další dva lidé podlehli svým zraněním v nemocnici.
 

[IMAGEBOX_1154077]Svět střelce z Denveru: Filmy a pochybné pornoseznamky

[IMAGEBOX_1154077]


Ve svém bytě nastražil systém, který policisté označili za sofistikovanou past plnou výbušnin.
 

Policie Holmese zadržela bezprostředně po střelbě na parkovišti před kinem. Při zatýkání nekladl odpor. Dnes se Holmes poprvé objeví před soudem.
 

tn.cz / Mediafax / hmr