Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obama v dámském pořadu prozradil, co poslouchá za hudbu i proč tam vlastně přišel

V hudebním přehrávači iPod amerického prezidenta Baracka Obamy je například rapper Jay-Z, zpěvák Frank Sinatra či sopranistka Maria Callasová.

 Šéf Bílého domu to dnes řekl v dámském diskusním pořadu The View televize ABC. Podobného pořadu se zúčastnil jako vůbec první prezident Spojených států.

 

Obama nejdříve jedné z pěti moderátorek pořadu, známé herečce Whoopi Goldbergové, řekl, že ve svém iPodu má cokoliv, co ji napadne. Nakonec ale připustil, že například teenagerská hvězda Justin Bieber v seznamu jeho skladeb chybí.

 

Prezident také v pořadu prozradil, že jej Clintonovi nepozvali na sobotní svatbu jejich dcery Chelsea. Dodal, že rozhodnutí omezit počet hostů na veselce, které některé dlouhodobé stoupence rodiny rozčarovalo, chápe. "Mít jednoho prezidenta na svatbě je už takhle dost náročné. Dva prezidenti je pak to poslední, co by člověk chtěl," uvedl také.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Svatba roku: Chelsea Clintonové Obama popřát nepřijde

 

Obama vysvětlil i svou překvapivou účast v pořadu, v jakém se žádný jeho předchůdce ve funkci neobjevil a za níž podle zlých jazyků je jeho klesající popularita. "Hledal jsem nějakou show, na kterou se opravdu dívá (moje žena) Michelle," odpověděl na otázku další moderátorky a legendy americké televize Barbary Waltersové, co jej přimělo přijít do pořadu, jejž moderuje pět žen, které "nikdy nesklapnou".

 

ČTĚTE TAKÉ:

Obamova popularita klesla pod 50 procent, volby do Kongresu se blíží

 

Waltersová se ale Obamy zeptala i na to, proč se Spojené státy nestáhnou z Afghánistánu, kde se pro ně situace nevyvíjí dobře a v celé zemi "je asi jen 50 bojovníků Al-Káidy". Prezident jí řekl, že USA mají v Afghánistánu své bezpečnostní zájmy, a připomněl, že hned za hranicemi této země s Pákistánem je stále silná přítomnost teroristů. Spojené státy podle něj nemohou dopustit, aby se z Afghánistánu stal Chaostán. Obama nicméně zdůraznil, že USA v zemi nehodlají zůstat navždy.

 

The View se vysílá od roku 1997 z New Yorku před polednem tamního času. K moderátorkám patří kromě Waltersové a Goldbergové také herečky Joy Beharová a Sherri Shepherdová a televizní osobnost Elisabeth Hasselbecková. Obama byl v The View v době prezidentské kampaně v březnu 2008. Jeho manželka Michelle pak vystoupila v červnovém vydání téhož roku jako jedna z moderátorek.

 

Obama se jako vůbec první americký prezident loni zúčastnil také nočního diskusního pořadu televize NBC The Tonight Show.

tn.cz / Mediafax