Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obětí prasečí chřipky přibývá. Už je jich přes sto

Počet obětí nového typu prasečí chřipky v Mexiku se zvýšil na 149. Sdělil to v mexický ministr zdravotnictví José Ángel Córdoba.

Ministr v televizi prohlásil, že příčina úmrtí u všech obětí ještě nebyla oficiálně potvrzena, ale že situace je vážná.

Upřesnil, že v zemi bylo hospitalizováno kolem 400 lidí z celkových asi 1614 případů, u kterých vzniklo podezření na nakažení touto dosud neznámou virovou nemocí.Případy lidských obětí prasečí chřipky už byly hlášeny také ze Spojených států a Kanady. Podezřelé případy onemocnění byly oznámeny a jsou prověřovány v několika dalších zemích, například Francii, Španělsku, Izraeli a na Novém Zélandu.

Strach ze šíření prasečí chřipky vedl mnohé země k přijetí bezpečnostních opatření, jak k tomu vlády vyzvala Světová zdravotnická organizace. Například úřady na Filipínách, kde nebyl dosud zaznamenán žádný případ této nové choroby, dnes vyzvaly obyvatele, aby se při veřejných setkáních neobjímali a nelíbali.

České ministerstvo zahraničí upozornilo na možná rizika na svých webových stránkách. Nabádá cestovatele, aby důsledně dodržovali hygienu a omezili případné návštěvy míst s velkým množstvím lidí.

tn.cz / ČTK