Pacient nula

Objevili pacienta, který rozšířil epidemii eboly! Kdo to byl?

Ebola
Zdroj: isifa.com
Téma:

Našli pacienta, který může za rozšíření epidemie eboly. Byl jím dvouletý chlapeček, který na ebolu zemřel 6. prosince 2013. Vědci ho nyní označili za "pacienta nula".

Epidemii eboly v západní Africe s největší pravděpodobností rozšířil dvouletý chlapci. S tím nyní přišli vědci, kteří ebolu zkoumají, uvedl britský Daily Mail. "Pacientem nula" byl Emile Ouamono, který zemřel ve vesnici Meliando v Guineji.

 

Podle jeho otce se před svou smrtí pohyboval okolo stromu, ve kterém hnízdili netopýři. Krátce na to dostal vysoké horečky, zvracel a měl černou stolici. Smrtícímu viru podlehl po čtyřech dnech. Zanedlouho se nakazila i jeho sestra Philomena a i další členové rodiny.

 

Podle lékařů se pak ebola začala šířit dále po celém státě a následně i po celé západní Africe. Vir se dostal i do Španělska, Británie i USA. Virem se nakazilo více než 20 tisíc lidí, na nemoc zemřelo pak 7 800 lidí.

 

 

Vědci tvrdí, že netopýři jsou často přenašeči eboly. V Africe se poměrně často loví na jídlo, a tak se stávají zdrojem infekce. Malý Emile se ale nakazil jinak, protože podle místních si děti v okolí stromu, kde bylo hejno netopýrů často hrály a on se pravděpodobně nakazil přímým kontaktem s netopýrem.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nechutná panenka. Udělali ji podle mrtvé sestřičky. Koupíte dětem ebolu?

Hvězda seriálu Beverly Hills 90210 TORI SPELLING MÁ EBOLU?!

Související témata:
TN.cz / hmr