Obleva v Německu si vyžádala dva životy

Dva lidské životy si vyžádala prudká obleva v Německu. Padesátiletý kajakář utonul v rozvodněné řece Enz v Bádensku-Württembersku a sedmašedesátiletého muže zabil sníh padající ze střechy v severovýchodním Bavorsku, v neděli o tom informoval portál Deutsche Welle.

Kajakář se v rozvodněné řece převrhl a nebyl schopen se dostat ke břehu. Kolem sobotního poledne hasiči muže vytáhli z vody a pokoušeli se ho zachránit. Při převozu do nemocnice ale zemřel.

 

Druhý muž přišel o život, když mu přímo na hlavu spadl sníh ze střechy.

 

ČTĚTE TAKÉ:

POČASÍ: Sníh jen na horách, ve městech bude pršet

 

Kvůli tajícímu sněhu a dešťovým srážkám se mimo mnoha menších toků rozvodnily řeky Rýn, Odra a Mosela. Mosela již zaplavila několik městeček a vesnic, hladina vody je v tamních ulicích až v metrové výšce. Rozvodněné řeka navíc ohrožuje místní vinice.

 

U Kolína nad Rýnem a Koblence, který leží u soutoku Rýna a Mosely, musela být zastavena lodní přeprava. Záplavy způsobily potíže také na železnicích v Severním Porýní - Vestfálsku.

 

Meteorologové předpovídají, že se situace bude zhoršovat. Déšť bude pokračovat i v noci na pondělí a přestane až ve středu. Rovněž se očekávají teploty dosahující až 12 stupňů Celsia, takže sníh bude tát dál.

tn.cz / Mediafax