OBROVSKÉ ŠTĚSTÍ! Američan přežil pád do vody z 270 metrů! Neotevřel se mu padák!

O obrovském štěstí může hovořit Christopher Brewer (27) z americké Floridy. Když skákal volným pádem z výšky bezmála 270 metrů, neotevřel se mu padák a spadl v rychlosti 130 kilometrů za hodinu do vody. Mladý muž obrovský náraz do hladiny jako zázrakem přežil.

Nešťastný pád se stal při události zvané „Bridge Day“. Během ní se každý rok sjedou příznivci adrenalinového skákání z  výšek. Při 32. ročníku dobrodružného podniku se jich sešlo kolem čtyř stovek. Skoky z vysoce položených míst, jakou jsou střechy domů, útesy nebo právě mosty, doprovází však pro všechny zúčastněné nebezpečí, protože mezi začátkem skoku a přistáním existuje jen velmi krátká doba.

Německý bulvární deník Bild dále uvedl podrobnosti k samotnému mostu, odkud Američan nešťastně skákal. New River George Bridge, který postavili v roce 1977, byl až do roku 2000 nejdelším mostem na světě (518 metrů). Kvůli jeho výšce 267 metrů jej lidé milující skoky s padákem označili před časem za naprosto ideální.

PSALI JSME TAKÉ:

HROZIVÁ SMRT: Muž nepřežil skok z mostu do řeky!

Za svou existenci si stavba připsala smutné údaje – do roku 2006 tam našli smrt vinou pádu tři lidé. Christopher Brewer, kterému se po skoku do obrovské hloubky neotevřel padák, málem tragickou statistiku rozšířil.
 

Odborníci, jejichž slova uvádí internetový server deníku Bild, se domnívají, že život adrenalinovému sportovci zachránilo speciální oblečení, které o něco mírní rychlost pádu. Jde o to, že takto oblečený člověk má zjednodušeně řečeno mezi rukama a trupem kousky látky. Ty způsobí, že pří pádu částečně „sklouzne“.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: 

NEŠTĚSTÍ! Při skoku do vody si muž PORANIL PÁTEŘ

 

Když přijeli záchranáři Christopherovi Brewerovi na pomoc, byl při vědomí. Podle dalších informací ho přepravil vrtulník do nemocnice, kde se podrobil operaci zlomené pánve. Zraněný adrenalinový sportovec se nachází ve stabilizovaném stavu.
 

Bild.de