Odposlechy stály křeslo i šéfa SCOTLAND YARDU!

Šéf Scotland Yardu Paul Stephenson v neděli odstoupil kvůli skandálu s odposlechy mobilních telefonů bulvárními novináři. Informuje o tom agentura Reuters.

"Dnes odpoledne jsem informoval ministra vnitra a starostu o mém záměru rezignovat na post komisaře Metropolitní policie," řekl Stephenson.

 

Skandál s odposlechy, v nichž novinářům pravděpodobně pomáhali i někteří členové policie, otřásá britskou veřejností už dva týdny. Stephenson řekl, že neměl ani ponětí o rozsahu, jaký tato činnost (odposlechy a korupce)měla. Jeho osobní čest je ale skandálem nedotčena.

 

PSALI JSME:

BULVÁRNÍ LEGENDA SKONČILA! V Británii vyšlo poslední číslo News of the World

 

Kritika se snesla na začátku minulého týdne zejména na novináře a spolupracovníky bulvárního nedělníku News of the World, kteří několik let "napichovali" telefony téměř 4000 osob, včetně rodin obětí teroristických útoků v Londýně z roku 2005 nebo rodin vojáků, kteří padli v Afghánistánu a Iráku.

 

Odposlechy se týkaly také celebrit, královské rodiny, politiků a známých osobnosti včetně herce Hugha Granta, právníka zapojeného do vyšetřování smrti britské princezny Diany nebo bývalého labouristického premiéra Gordona Browna.

 

Policie případ prošetřuje ve dvou liniích. První vyšetřování, které má název Operace Weeting, se týká odposlechů telefonů. Druhé vyšetřování s označením Operace Elveden je zaměřeno na uplácení policistů nedělníkem News of the World, který měl tímto způsobem od policie informace získávat.

 

News of the World přestal kvůli skandálu minulou neděli po 168 letech vycházet.

 

Policie v souvislosti s vyšetřování už zatkla deset lidí včetně Rebeky Brooksové, bývalé ředitelky společnosti News International, která se stará o mediální aktivity magnáta Ruperta Murdocha v Británii. Mezi zatčenými je i Andy Coulson, bývalý poradce premiéra Davida Camerona a někdejší šéfredaktor News of the World.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Šéfka NEWS INTERNATIONAL se vzdala funkce! Vaz ji zlomily odposlechy!

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax