OSTUDA: Přímo ze Scotland Yardu unesli batole

Slavný Scotland Yard zatkl ghanskou přistěhovalkyni s malým dítětem. Najednou je dítě pryč a policisté jen zírají.

Pro londýnskou metropolitní policii - ctihodný Scotland Yard - to je velká ostuda. Přímo z její stanice unesli batole.


Policie za porušení přistěhovaleckých zákonů zatkla Cynthii Boakyeovovou, pocházející z Ghany. Poté ji vyzvala, aby našla někoho, kdo se o její dceru postará, zatímco bude na policii.

 
Po chvíli se ozvalo několik příbuzných Boakyevové, že si osmnáctiměsíční dítě vezmou. Policie proto neřešila, kdo si přišel děvčátko vyzvednout.


Byla to zhruba třicetiletá žena. Děvčátko Audrey Nyanorovou odnesla ve čtvrtek večer přímo z policejní stanice. Když policie zjistila, že ji matka dítěte Cynthia Boakyeová nezná, začala po ní pátrat.


Nakonec ji policie i s dítětem zadržela ve čtvrti Harlesden. Žena, jejíž jméno policie nezveřejnila, byla zatčena a nyní je v cele předběžného zadržení.


"Scotland Yard udělal obrovskou chybu. Je to zarážející. Vždyť v této zemi se vás ptají na vaši totožnost neustále," prohlásila babička malé Audrey paní Owsuahová. "Ptají se na moji totožnost, když si vybírám peníze v bance, když žádám o práci. Měli by se tedy zeptat na totožnost před tím, než někomu svěří lidskou bytost."


Cynthia Boakyeová mezitím byla propuštěna na kauci a nyní se o svou dcerku stará sama.

muf tn.cz / Mediafax