Skandál na JFK

Ostuda pro letiště v New Yorku: Pobíhal po něm mokrý chlápek

Newyorské letiště JFK je jedno z nejstřeženějších letišť světa. Přesto bezpečnostní opatření za více než 2 miliardy korun byly k ničemu. Po letišti totiž bez povšimnutí pobíhal několik minut podnapilý muž.

Letiště JFK si tím uřízlo pořádnou ostudu. Než byl Daniel Casillo (31) zatčen, klidně přešel přes dvě přistávací dráhy jednoho z nejrušnějších letišť na světě.
 

Newyorské letiště je jedno z nejpřísněji střežených míst ve Spojených státech. Hlídají ho speciální bezpečnostní systémy v přepočtu za více než 2 miliardy korun. Nyní ho ale pokořila náhoda.
 

Daniel Casillo se chtěl na závěr večírku v nedaleké zátoce projet na vodním skútru. Jenže skútr se zastavil. Daniel volal o pomoc, ale nikdo ho neslyšel. Proto skočil do vody a plaval za jediným bodem, který viděl.
 

Bylo to osvětlení letištní plochy.  Poté bez problému posilněn alkoholem přelezl čtyřmetrový plot s ostnatým drátem. Mokrý pak přešel dvě runwaye. Policisté ho zatkli až u terminálu.
 

Experti nyní řeší, jak se to mohlo stát.
 

"Zažádali jsme o expertizu celého incidentu a budeme zjišťovat, jak systém vylepšit,“ vyjádřila se k incidentu bezpečnostní centrála.
 


Pro mnohé je ale Daniel hrdinou. "Myslím, že měl dostat večeři a láhev šampaňského za to, že nám ukázal naše chyby,“ zastává se ho Nicholas Casale, bývalý policista a šéf bezpečnosti.
 

To, že někdo v klidu pronikl na střežené letiště JFK, udivuje i místní obyvatele. "Mělo by to být lépe zabezpečené, zvlášť, když to stálo tolik peněz,“ podivuje se Christopher Bermudez. "Vzbuzuje to ve mně nedůvěru,“ přidává se Eddie Garcia.
 

Ve Spojených státech nejde o ojedinělý případ, v březnu se neznámý muž proháněl autem po letišti ve Philadelphii.

hmr tn.cz / TV Nova