Ostuda! Vietnamci vítali čínského viceprezidenta špatnými vlajkami

Vietnamci přivítali čínského viceprezidenta Si Ťin-pchinga špatnými vlajkami, které měly příliš mnoho hvězd. Informuje o tom v pátek agentura AFP.

Si Ťin-pching přicestoval do Vietnamu ve středu ve snaze zlepšit vzájemné vztahy, které jsou v poslední době napjaté kvůli sporu o ostrovy v Jihočínském moři. Vietnamci jej ale uvítali špatně vyrobenými vlaječkami, které měly šest hvězd.


Čínská vlajka má však pouze pět hvězd – jednu velkou obklopenou čtyřmi malými.

 

PODÍVEJTE SE:

VTIPNÉ VIDEO: Syřané "poctili" ruského prezidenta zpackanou hymnou!


Není to poprvé, co si Vietnam spletl počet hvězd na čínské vlajce. Vietnamská televize v říjnu použila vlajku se šesti hvězdami, když informovala o návštěvě lídra vietnamské komunistické strany Nguyen Phu Tronga v Číně.


Oficiální vietnamská i čínská média o středečním použití chybné vlajky pomlčela. Na internetu to však komentovala řada Vietnamců žijících zahraničí. "Musíme ukončit činnost těch, kteří prodávají svoji vlast a snaží se z Vietnamu udělat pátou hvězdu Číny," napsal anonymní uživatel webových stránek vietnamských disidentů Dan Lam Bao.

 

PSALI JSME:

MEGATRAPAS! Christina Aguilera ZVORALA hymnu před 100 miliony lidmi...


"Vietnamská komunistická strana se chce stát druhořadými čínskými občany. Je to zatraceně hloupá vlajka pro vietnamský národ," napsal jiný přispěvatel.


Komunistické národy vedly dlouhou dobu spory o Paracelské a Spratlyovy ostrovy v Jihočínském moři, v jejichž okolí se nachází bohatá ložiska ropy.

maš tn.cz / Mediafax