Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

OTŘESY V HIMALÁJÍCH mají už 74 OBĚTÍ! Záchranné akce komplikují SESUVY A LAVINY

Zemětřesení o magnitudu 6,9, které v neděli otřáslo východní Indií, himálajskými oblastmi Nepálu a Tibetem, si vyžádalo životy 74 lidí, informuje v úterý server deníku Times of India. Záchranáři se nemohou kvůli vytrvalým dešťům a sesuvům půdy dostat na postižená místa.

Epicentrum zemětřesení bylo v odlehlé oblasti, záchranné týmy mají problémy dostat se do vzdálených měst a vesnic. Na pomoc bylo nasazeno i 6000 vojáků indické armády.

 

Kvůli sesuvům půdy, popadaným stromům a strženým drátům vysokého napětí jsou v postižených oblastech mnohé silnice neprůjezdné.

 

"Nejtěžším úkolem je dostat záchranné týmy do zasažených regionů," řekl ministr informací indického státu Sikkim C. B. Karki.

 

PSALI JSME:

HIMALÁJE SE OTŘÁSLY! OBĚTI hlásí Nepál i Tibet

Silné zemětřesení ODŘÍZLO Himálaj od zbytku světa!

 

"Musíme nejdříve obnovit komunikace. Do té doby nebude rozsah katastrofy známý," řekl další úředník.

 

Zemětřesení o magnitudu 6,9 udeřilo v neděli v 18:10 místního času (14:40 SELČ) severozápadně od Gángtoku, hlavního města státu Sikkim, v relativně malé hloubce 19,7 kilometru. Následovaly dva další silné otřesy.

 

Otřesy pocítili i v indické metropoli Dillí vzdálené více než tisíc kilometrů západně a v hlavním městě Bhútánu Thimphu na východě.

 

Podle deníku Times of India šlo o nejhorší zemětřesení, které zasáhlo Indii za poslední dekádu.

tn.cz / Mediafax