Zvěrstva v Gaze

KRUTÉ VIDEO: Palestinci popravili šest špionů! Jednoho vláčeli za motorkou

Šest mužů obviněných ze špionáže pro Izrael popravili palestinští ozbrojenci před skandujícím davem, a poté jedno z těl vláčeli ulicemi hlavního města.

Svědci vypověděli, že šest mužů mělo předávat Izraeli informace, které pomohly zaměřit klíčové osobnosti Hamasu a Islámského džihádu pro další bombardování izraelskými letadly.
 

"Chytili jsme je přímo při činu, když natáčeli a zaznamenávali místa konkrétních pozic,“ citovalo bezpečnostního úředníka Hamas Aqsa rádio.
 

Ozbrojenci táhli ulicemi hlavního města svázané tělo jednoho z údajných spolupracovníků Izraele za motorkou, aby dali jasně najevo, co se stane každému, kdo zradí Palestince.
 

Upozorňujeme, že video není vhodné pro děti a slabší povahy:


 

Podle Hamasu kvůli informacím od kolaborantům Izraelci při útocích zabili 118 Palestinců, z toho polovinu civilistů včetně žen a dětí. 
 

Vzájemné ostřelování pokračuje už týden. Podle agentury Reuters přitom zahynulo už 143 lidí, z toho 138 na palestinské straně. Informace o tom, že se Egyptu podařilo zprostředkovat příměří, které mělo začít platit o půnoci z úterý na středu, se tak nepotvrdila.
 

Americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová, která se do mírového úsilí zapojila v noci na středu, se v Jeruzalémě sešla s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem, kterého ujistila o "skálopevné" podpoře Spojených států. Podle Clintonové mírová dohoda, o níž egyptská vláda zprostředkující jednání mezi znesvářenými stranami hovořila jako o hotové věci, může být uzavřena v nejbližších dnech.
 

GALERIE: V Gaze táhli tělo za motorkou

1
/
7
Zdroj: YouTube.com
Gaza - Zneuctění mrtvého - 3

 

Hamas příměří podmiňuje ukončením izraelských náletů, cílené likvidace politických a vojenských špiček hnutí a zrušením několikaleté blokády pásma Gazy.
 

"Válku musí ukončit ten, kdo ji začal," poznamenal exilový vůdce Hamasu Chálid Mišál. Dodal, že příměří potřebuje především izraelský premiér Netanjahu, pro kterého neúspěch v "protihamasovské kampani" může znamenat prohru v lednových předčasných parlamentních volbách.

fim TN.cz