Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Ozbrojený GANGSTER z Brna: V Bratislavě pronásledoval moderátora

Revolver. Ilustrační foto.
Zdroj: Jindřich Kodíček
Muž měl v autě střelnou zbraň, náboje, baseballovou pálku, nůž a farmaceutické látky - ilustrační foto.

Pětapadesátiletý muž z Brna v automobilu Audi A4 pronásledoval v noci na pátek v ulicích Bratislavy taxík. Policisté Čecha zatkli a v jeho autě našli střelnou zbraň, náboje, baseballovou pálku, nůž a farmaceutické látky, informuje agentura SITA.

Policie se o honičce dozvěděla zhruba půl hodinu po půlnoci. Podle hlášení řidičky taxíku na linku 158 pronásledoval její vozidlo, v němž seděl pětatřicetiletý moderátor Rádia Express, neznámý řidič ve voze Audi A4. Policie si na taxi počkala na benzinové stanici u Senecké cesty a dozvěděla se další podrobnosti.

 

Na základě získaných informací pak policisté objevili řidiče Audi A4 na parkovišti hypermarketu na Zlatých píscích. Nalezenou střelnou zbraň, kterou měl muž v nelegálním vlastnictví, a další věci policisté zabavili a Čecha na místě zatkli.

 

Přesný důvod, proč muž z Brna taxík pronásledoval, zatím znám není. Podle serveru tvnoviny.sk muž číhal na moderátora, který si po skončení služby zavolal taxíka.

 

Podle serveru tvnoviny.sk to nebyl první incident pětapadesátiletého Čecha s veřejně známou osobou. V minulosti už údajně obtěžoval i jiné známé lidi. Nyní to ale bylo poprvé, co měl u sebe zbraň.

 

Policisté Čecha obvinili ze zločinu nedovoleného ozbrojování a obchodování se zbraněmi. Není ani vyloučené, že vyšetřovatelé rozšíří stíhání i na další trestní činy.

tn.cz / Mediafax