Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Picassův grafický list vydražili v Sotheby's za víc než milion liber

La Minotauromachie
Zdroj: oficiální zdroj
La Minotauromachie od Picassa vydražili za milion liber

Grafický list španělského malíře Pabla Picassa "La Minotauromachie" vydražili v pátek v londýnské aukční síni Sotheby's za rekordních 1,3 milionu liber (38,4 milionu korun).

Podle původních předpokladů měla čtvrteční dražba grafického listu vyrobeného leptáním, který zobrazuje mínotaura, vynést 400 až 600 tisíc liber (12 až 18 milionů korun).

 

"La Minotauromachie je považována za umělcovo mistrovské grafické dílo," prohlásil James Mackie, specialista Sotheby's na grafiku. "Odráží to klíčové téma umělce a představuje dokonalost v technice, která je nedostižná. Téměř všechny tyto grafické listy, o nichž víme, jsou nyní v soukromých nebo veřejných sbírkách po celém světě."

 

ČTĚTE TAKÉ:

V lese se našly dva obří obrazy. Nikdo je nepostrádá

 

Dosud nejdražším Picassovým grafickým listem byl tisk stejného tématu, který se v roce 1990 prodal za 880 000 liber (26 milionů korun).

 

Vůbec nejdražším grafickým listem byl až do čtvrtka tisk "Vampire II" Edvarda Muncha, který v roce 2007 vydražili v Oslu za 1,1 milionu liber (32,5 milionu korun).

 

Grafický list je reprodukce vyrobená pomocí dřevorytu, dřevořezu, mědirytu či leptání, která je otištěna na samostatném archu papíru.

tn.cz / Mediafax