To byl nápad...

Pilot si fotil selfie s pasažérem, pak letadlo spadlo. Zemřeli oba

Cessna spadla
Zdroj: Oficiální zdroj

Móda selfie neboli autoportrétů focených většinou mobilem plní internet už dlouhé měsíce. A i když spoustu lidí "jen" otravuje, může jít i o koníčka smrtelného!

Dokazuje to případ z amerického Colorada. Loni v květnu e tu zřítila malá cessna a až doteď bylo záhadou, co se vlastně oné osudné noci při nácviku vzletů a přistání stalo.


Teď už je ovšem jasno, protože vyšetřovatelé zveřejnili kompletní zprávu o pádu malého letadla. K objasnění nehody mamutím dílem přispěla kamera GoPro, která zřícení stroje přežila i s natočeným materiálem.


A ukázalo se, že za nehodu a smrt dvou lidí s největší pravděpodobností může internetová mánie známá jako selfie. Na záběrech z kamery je totiž jasně vidět, že pilot cessny Amritpal Singh se jen pár okamžiků před pádem stroje fotil s pasažérem. A selfie si pořizovali v momentě, kdy letěli velmi nízko nad zemí.


Že tohle je pravděpodobná příčina nehody, která stála oba protagonisty fotek život, potvrzuje i to, že důkladná prohlídka spadlé cessny neodhalila žádné technické problémy. Zato se ukázalo, že devětadvacetiletý Singh neměl kvalifikaci na noční lety s pasažéry.

pez TN.cz