Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.7. 2013 15:33
pohledem zkušeného pilota

Pilot zveřejnil unikátní video: Takhle havaroval Boeing v San Franciscu

Zdroj: YouTube.com

Zatím se pouze spekulovalo, jak havaroval Boeing 777 na san franciském letišti. Teď zveřejnil pilot Jack Suchocki animaci, která celé neštěstí ukazuje.

Jack Suchocki je bývalý pilot Boeingu a zároveň výborný 3D animátor. Zjistil si veškeré dostupné informace o leteckém neštěstí a na základě nich sestavil unikátní video. Kamerový záznam z incidentu totiž zatím zveřejněn nebyl.
 

Na videu mžete vidět dvě letadla. Modré letadlo zobrazuje standardní přistání. Tedy takové, jak by mělo vypadat. Bílé letadlo je rekonstrukce letu Asiana Airlines. Ukazuje, že letoun s 307 lidmi na palubě letěl při přistávacím manévru příliš nízko a pomalu.
 

Když chtěl nabrat výšku a pokusit se o nové přistání, zavadil zadní části o zem a zřítil se. Obří letoun se po pádu rozlomil a začal hořet. Podle předběžných výsledků vyšetřování nehodu způsobila chyba jihokorejských pilotů.
 

Tři dívky nehodu nepřežily. Další cestující utrpěli zranění. Třetina cestujících ale nemusela být hospitalizována a počet velmi vážně zraněných byl poměrně malý.
 


Prvními dvěma oběťmi nehody byly 16leté kamarádky z Číny. Hasiči v pátek potvrdili, že přinejmenším jedna z nich už byla mrtvá, když ji letištní personál našel u ranveje. Policie rovněž potvrdila spekulace, že druhou dívku srazil hasičský vůz. Byla prý zahalená hasičskou pěnou. Stále ale není jasné, zda byla srážka vlastní příčinou smrti, nebo už byla dívka mrtvá předtím.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Revoluce v cestování? Solární letadlo zvládlo svůj první let

vrl tn.cz / ČTK