Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

nešlo to vrátit

Pistorius dával mrtvé přítelkyni umělé dýchání. Chtěl ji zachránit

Reeva Stenkamp a Oscar Pistorius
Zdroj: isifa.com
Pistorius a jeho přítelkyně

Vypadá to, že jihoafrický atlet Oscar Pistorius jednal v afektu, když zastřelil svou přítelkyni. Podle Beeldu táhl umírající přítelkyni po schodech dolů dával jí dýchání z úst do úst. Hrozivý čin však už nešlo vrátit.

Pistorius zastřelil svou přítelkyni na Valentýna ve svém domě v Pretorii. Co ho k tomu vedlo, nikdo netuší. Atlet nejdříve tvrdil, že si ji spletl se zlodějem. Když střílel přes dveře koupelny, netušil prý, že je za nimi ona. Modelka Reeva Steenkampová ho totiž měla údajně překvapit nečekaným příjezdem, když s ním chtěla svátek zamilovaných oslavit.

 

Tato verze se ale zanedlouho ukázala jako lživá. Proč ji však zabil, není jasné. Podle příbuzných měli harmonický vztah a Pistorius je teď  "ochromený žalem a šokem". Atlet byl prý ve svém osobním životě šťastnější než kdy jindy. "Viděli jsme, jak si byli s Oscarem blízko a jak šťastní spolu byli. Měli společné plány. Všichni truchlíme a Oscar je zdrcený," řekl jeho strýc Arnold Pistorius Daily Telegraphu.

 

Pistorius zastřelil svou přítelkyni před dveře koupelny. Zasáhl ji čtyřikrát do hlavy, hrudníku a ruky. Vážným zraněním na místě podlehla. V tu chvíli atletovi asi došlo, co provedl. Když ochranka uslyšela výstřely, běžela do domu a viděla Pistoriuse, jak v náručí nese po schodech dolů umírající modelku. Pokoušel se jí ještě dávat dýchání z úst do úst, ale když přijela záchranka, prohlásili ji už za mrtvou, informoval Beeld.

 

 

Policie chce teď vyslechnout i jeho bývalé přítelkyně. Samantha Tailorová totiž už minulý rok prohlásila, že je "připravená odhalit, čím si s ním musela projít". Další dívka Jenna Edkinsová ho však na Twitteru brání. "Nikdy na mě nevztáhl ruku a rozhodně jsem se nemusela bát o svůj život. Je to úžasný člověk," napsala.

 

Rodina je rozhořčená, když se dozvěděla, že je obviněn z vraždy. "Nemůžu tomu uvěřit, byla to tragická nehoda," věří otec Henke Pistorius. Jeho syn se u soudu dokonce rozbrečel, když uslyšel obvinění. Možná proto, že jihoafrický vězení patří k těm nejdrsnějším.

 

 

tn.cz / anš