POČET OBĚTÍ v Japonsku přesáhl už 26 TISÍC

Počet obětí a pohřešovaných po ničivém zemětřesení a následné vlně tsunami v Japonsku ve čtvrtek přesáhl 26 tisíc. Informuje o tom agentura AFP.

Podle údajů japonské policie bylo potvrzeno již 9 700 mrtvých, přičemž 16 501 osob se stále pohřešuje. Celkově se tak počet obětí může vyšplhat až na 26 201. Zranění utrpělo 2 766 lidí.

 

Obyvatelé postižených oblastí se postupně vrací do míst, kde ještě před dvěma týdny byly jejich domovy, a na vlastní pěst prohledávají trosky. Naděje, že by někdo mohl katastrofu přežít, je ale 13 dnů od katastrofy už téměř nulová.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Zemětřesení udeřilo v pátek 11. března 2011 odpoledne místního času. Centrum zemětřesení bylo u severovýchodního pobřeží ostrova Honšú asi 180 kilometrů od města Sendai v hloubce 24 kilometrů. Po prvním zemětřesení následovalo více než 100 následných otřesů.

 

Následná vlna o výšce deset metrů zasáhla hlavně prefekturu Mijagi. Některá města – mimo jiné Išinomaki nebo Minami Sanriku – byla téměř vymazána za map. Provozovatel jaderné elektrárny Fukušima I ve stejnojmenné provincii v úterý oznámil, že vlna, která zařízení zasáhla, byla 14 metrů vysoká.

 

PSALI JSME:

NEBEZPEČÍ ve Fukušimě: Radiace stoupá a uniká kouř!

tn.cz / Mediafax