vyšetřování pokračuje

Policie vydá tělo Dáši (†31) zavražděné na Novém Zélandu

Novozélandská policie předá ve čtvrtek tělo Češky zavražděné v ostrovní zemi její rodině. Na Novém Zélandu je sestra oběti, která spolupracuje s policií a dalšími úřady.

I když je vrah mrtvý, vyšetřování pokračuje. Policisté uveřejnili fotografie šedivé bundy a turistického batohu, s nimiž jednatřicetiletá žena vyrazila na autostop z Cromwellu do Timaru na Jižním ostrově.
 

Zastavil jí Jason Frandi, který jí pak odtáhl do lesa. Tam jí podle policie "nějakou formou" sexuálně napadl a potom jí podřízl hrdlo. Vrah zemřel na zranění zápěstí, které si podle policie způsobil sám. Zřejmě si podřízl tepnu. Jeho tělo našli nedaleko od oběti.
 

Několik set metrů od místa činu bylo vrahovo stříbrné BMW, v němž policie našla ženina zavazadla. Policie se snaží zjistit přesnou trasu zavražděné ženy. Vyzvala obyvatele, kteří ji odvezli na místo, kde zastavila Frandiho, aby se přihlásili.
 

[IMAGEBOX_997531]Dagmar (†31) si svého vraha stopla. Když ji zabil, vykrvácel

[IMAGEBOX_997531]

Tělo zabité Češky našli motocyklisté v neděli v lese nedaleko města Waimate na Jižním ostrově. Frandi byl už v roce 2000 odsouzen na tři a půl roku za únos devatenáctileté dívky s úmyslem ji znásilnit. Novozélandské noviny ho nazvaly sexuálním predátorem. Češka pobývala na Novém Zélandu od ledna. Pracovala na vinici v městě Cromwell.

tn.cz / mediafax / gar