Policisté, kteří zasahovali proti střelci v Bratislavě, budou povýšeni

Střelec Ľubomír Harman

Policisté, kteří zasahovali při střelbě v bratislavské Devínské Nové Vsi, budou mimořádně povýšeni, píše ve středu webový portál slovenského deníku Nový Čas.

Vyšetřování, zda policisté při zásahu nezranili některé z přihlížejících, přitom ještě neskončilo.

 

Slovenský ministr vnitra Daniel Lipšic, policejní prezident Jaroslav Spišiak a ředitel bratislavské policie Csaba Faragó policisty odmění a povýší ve čtvrtek.

 

Lipšic už v neděli ve Slovenské televizi prohlásil, že zásah v Devínské Nové Vsi "byl dobrý".

 

V pondělí 30. srpna zastřelil Ľubomír Harman na sídlišti v Devínské Nové Vsi sedm lidí. Pět obětí, tři ženy, muže a dítě, zavraždil v bytě ve stejném paneláku, kde bydlel. Dalšího příbuzného svých sousedů zastřelil ve vchodu do domu. Sedmou obětí se stala přihlížející žena, která vyšla na balkón. Policisté pak střelce obklíčili a postřelili ho. Útočník nakonec spáchal sebevraždu, střelil se do hlavy.

  

PSALI JSME:
 

Dalších 15 lidí včetně policistů utrpělo zranění. Mezi nimi třiatřicetiletý muž z Ostravy, kterého ve vážném stavu udržují lékaři v umělém spánku.

 

POSLECHNĚTE SI svědkyni útoku:

 

 

Lipšic sdělil, že policisté střelce "eliminovali" do 25 minut a "udělali absolutně vše, co mohli". Navíc i zranění policisté pomáhali a Lipšic je označil za hrdiny. Ministr poznamenal, že záznam akce požadují jiné policejní sbory pro výcvik.

 

Experti z Kriminalistického a expertního ústavu slovenské policie přitom dosud vyšetřují, zda nebyli být oběti a zranění zasaženi nejen kulkami z Harmanovy pušky, ale i projektily z policejních zbraní. Tři sta šedesát vzorků z místa činu má být prověřeno do tří měsíců.

 

PODÍVEJTE SE na reportáž o bratislavské čtvrti, kde Harman střílel:

 

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax