Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

drama podle románu

Pomatenec se považuje za Ramba. Už zastřelil tři policisty, dva zranil

Nebezpečný, ozbrojený a zřejmě také psychicky labilní muž řádí v kanadském městě Monkton . Zastřelil tři policisty, další dva zranil. Podle všeho napodobuje svého hrdinu Ramba a vede válku s policií.

Speciální policejní jednotka po Justinovi Bourque (24), který obdivuje Ramba a tuhle filmovou postavu napodobuje, usilovně pátrá. Muž v maskáčích je údajně posedlý zbraněmi. Vzal si maskáče a čelenku a ověšený zbraněmi vyrazil do ulic s jediným cílem - zabíjet.
 

Justin Bourque se na film o Rambovi, který se vrátil s traumatem z války z Vietnamu a vzepřel se policistům - díval i několikrát denně. Má doma desítky zbraní, které hrdě vystavoval na sociálních sítích. Teď se je rozhodl použít proti těm, které nejvíc nenávidí.
 

Zastřelil tři policisty. Další dva střelbou velmi vážně zranil. Jejich život ale už není v ohrožení. Policisté po muži pátrají ve městě Moncton i v přilehlých oblastech. Podle nich se ukrývá někde v lese. Není vyloučené, že zaútočí znovu. Proto varovali všechny obyvatele - aby v žádném případě neopouštěli své domovy. "Pokud žijete v označené zóně, nevycházejte z domu. Zamkněte se. Cesty jsou zablokované. Doprava je zastavena," zní policejní doporučení.
 

 

Mezi vyšinutým vrahem a filmovým hrdinou je zásadní rozdíl - Rambo bojoval proti policistům, kteří ho k tomu dohnali. Byl přesvědčen, že po válce bude svět lepší, a po návratu z Vitenamu ho takový nenašel. Zákeřný vrah zřejmě vraždí z čiré nenávisti.
 

Podle kanadských médií má však Justin stejný plán jako měl Rambo. V nedalekých horách chce se svými pronásledovateli svést nelítostný boj kdo s koho.

tn.cz / gar