Popeláři ve Francii stávkují. Tuny odpadu zůstávají na ulicích

Skládka. Ilustrační foto
Zdroj: Mediafax
Odpadky nemá, kdo odvážet. Popeláři stávkují - ilustrační foto

Obyvatelé jihofrancouzského Marseille se topí v odpadkách. Popeláři už totiž stávkují 14 dní.

List Le Figaro napsal, že v ulicích je neodklizeno až 10 tisíc tun odpadků. Úřady se dokonce začínají obávat zdravotních rizik spojených s tímto problémem.

Stávkující Francii trápí i nedostatek pohonných hmot. Zaměstnanci všech 12 rafinérií nadále nezměnili svůj postoj a pokračují také ve stávce na protest proti důchodové reformě. Nejhůře je na tom region Ile-de-France, kam patří i Paříž, a západ Francie.

Mluvčí ministerstva životního prostředí pro agenturu AFP vysvětlil, že v neděli bylo nadále na suchu zhruba 35 procent čerpacích stanic v Ile-de-France a zhruba třetina na západu země. Ve zbytku Francie pak nedostatkem pohonných hmot trpí zhruba 10 až 15 procent čerpacích stanic.

PSALI JSME TAKÉ:
Francii hrozí KOLAPS! Odboráři blokují sklady paliva. Kvůli důchodům

 

Odbory se domnívají, že je třeba nadále pokračovat v boji proti důchodové reformě. Další protesty a stávky se budou konat již 28. října a 6. listopadu.

Důchodová reforma představuje prioritu pro prezidenta Nicolase Sarkozyho, který v této otázce nemíní ustoupit. Reforma počítá se zvýšením minimálního věku odchodu do důchodu z 60 na 62 let a posunutím věku odchodu do plného důchodu z 65 na 67 let.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax