Pořadatelé Loveparade šetřili, lidé oplakávají mrtvé. VIDEO

Německá policie při vyšetřování sobotní tragédie při technoparty v Duisburgu zjistila, že pořadatelé šetřili náklady, podcenili bezpečnostní opatření a překročili povolenou kapacitu pro akci v centru města, informuje v pondělí magazín Focus.

Předseda odborové organizace německých policejních sborů Rainer Wendt sdělil, že na nákladech šetřili organizátoři Loveparade i město Duisburg. "Naznačuje to například to, že areál nebyl sledován bezpečnostními kamerami, které zajišťují rychlou reakci,“ řekl policista.
 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Smrt 19 lidí ukončila Loveparade. Navždy


Wendt kritizoval přístupové cesty k areálu Loveparade. "Přístupové cesty zjevně nebyly způsobilé pro takové množství lidí,“ prohlásil Wendt. „I kdyby byl teoreticky tunel pro velký počet lidí uzpůsobený, musí se myslet na to, že lidé se mohou v některých situacích chovat iracionálně, zejména když je horko,“ upozornil.

Wendt už před rokem upozorňoval, že Duisburg je na pořádání tak velkých akcí jako Loveparade příliš malý a nedostatečně připravený. "Takové akce můžete pořádat v Berlíně, kde jsou široké ulice a velká náměstí, ale ne v úzké zástavbě Duisburgu,“ řekl Wendt.
 

 

Památku obětí tragédie na místě neštěstí uctívají nejenom příbuzní obětí. Lidé z celého světa zapalují svíčky za ty, kteří přijeli tancem oslavit lásku.


Při sobotní masové panice na Loveparade zamřelo 19 lidí a 342 návštěvníků bylo zraněno. Podle lékařů všechny oběti ušlapal a zadusil vyděšený dav. Mezi mrtvými je osm cizinců - občané Austrálie, Itálie, Nizozemska, Číny, Španělska a Bosny.

Mezi oběťmi je jedenáct žen a osm mužů mezi 20 a 40 lety. Všechny oběti byly identifikovány.

Lidé zahynuli poté, co propukla panika před tunelem, který byl jediným vstupem na místo festivalu.

tn.cz / Mediafax