Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Posádka kuvajtského tankeru zahnala piráty

Posádka kuvajtského tankeru Rigga odrazila útok pirátů. Posádce se podařilo aktivovat moderní bezpečnostní systémy.

Posádce kuvajtského tankeru Rigga se podařilo odrazit útok pirátů. Pokusili se toto plavidlo unést nedaleko Hormuzského průlivu. Loď patří státní Kuwait Oil Tanker Company (KOTC). Společnost uvedla, že členům posádky se podařilo aktivovat moderní bezpečnostní systémy umístěné na jejich lodi.Informuje o tom v pondělí agentura AFP.
 

O jaké systémy šlo ale společnost nesdělila. Mezi způsoby, jakými civilní plavidla piráty zahánějí, ale patří například speciální akustická zařízení L-RAD, které je směrovým výkonovým megafonem, schopným vyslat zvukové signály na velkou vzdálenost. Takové zvukové signály mohou dočasně vyvolat ztrátu orientace a způsobují nesnesitelnou bolest v uších.
 

Somálští piráti zpravidla útočí v oblasti Adenského zálivu a u východního pobřeží Afriky, kde leží důležité námořní cestou mezi Evropou a Asií. Piráti ale v poslední době stále rozšiřují oblast svých útoků dál do Indického oceánu.
 

ČTĚTE TAKÉ:
Somálští piráti propustili italský chemický tanker

 

Hormuzský průliv leží mezi Perským zálivem a Ománským zálivem, je částí Arabského moře. Odděluje ománský výběžek Arabského poloostrova od asijské pevniny (Íránu). Je významnou cestou pro dopravu ropy z oblasti Perského zálivu.
 

cob tn.cz / Mediafax