POSTŘELENÁ KONGRESMANKA MÍŘÍ DOMŮ! Po 5 měsících od postřelení do hlavy

Americká kongresmanka Gabrielle Giffordsová, kterou do hlavy postřelil atentátník Jared Lee Loughner, poprvé od incidentu míří na víkend domů do Tucsonu. Informovala o tom v sobotu agentura Reuters.

Demokratickou političku propustili po pěti měsících z nemocnice v Houstonu ve středu. Domů do Arizony vyrazila v pátek. Její kancelář oznámila, že tam nehodlá pořádat žádná veřejná vystoupení nebo dávat rozhovory. Svůj čas během návštěvy chce věnovat výhradně rodině.

 

"Snili jsme o této cestě už nějakou dobu. Gabby hodně schází Tucson a její doktoři řekli, že návrat do rodného města by mohl sehrát důležitou roli při uzdravování. Určitě to bude hodně emotivní,“ komentoval to manžel kongresmanky Mark Kelly.

 

 

PSALI JSME:

ATENTÁT V USA! Kongresmanka po operaci! Šest lidí nepřežilo

 

Po propuštění z nemocnice se Giffordsová přestěhovala do domu svého muže v texaském League City.

 

Kelly v polovině května velel posledního letu raketoplánu Endeavour, Giffordsová start manžela z Kennedyho vesmírného centra na Floridě osobně sledovala.

 

Zpráva o propuštění Giffordsové z nemocnice přišla je několik dní poté, co kongresmanka na své facebookové stránce zveřejnila první fotografie po úspěšném zotavení. Na jednom ze dvou publikovaných snímků se usmívá přímo do objektivu, na druhém je zachycena se svou matkou Glorií.

 

 

Obě fotografie pochází ze 17. května. Snímky tedy byly pořízeny den před tím, než kongresmanka podstoupila chirurgický zákrok lebky (kranioplastiku).

 

Kongresmanka byla zraněna při lednovém setkání s voliči v supermarketu v arizonském městě Tucsonu. Postřelil ji dvaadvacetiletý Loughner. Mladík na místě zabil šest lidí, mezi nimi devítiletou Christinu Greenovou a arizonského soudce Johna Rolla.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax