Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Británie se raduje

POTVRZENO! Vévodkyně Kate je podruhé těhotná!

Britský princ William a jeho manželka vévodkyně Kate očekávají narození svého druhého potomka. Oznámila to dnes jejich kancelář. Páru, který se vzal v dubnu 2011, se loni v červenci narodil chlapeček. Dostal jméno George a je po svém dědečkovi, princi Charlesovi, a po svém otci třetím v pořadí následníků trůnu.

"Jejich královské výsosti vévoda a vévodkyně z Cambridge s potěšením oznamují, že vévodkyně očekává druhé dítě," oznámila kancelář Williama a Kate. Zároveň informovala, že Kate dnes po ránu postihla akutní nevolnost.

 

Podobné potíže provázely i první vévodkynino těhotenství, kvůli čemuž musela být nyní 32letá Kate dokonce hospitalizována. Nadměrné zvracení bylo nutné kompenzovat zvýšeným příjmem tekutin, živin a jiných posilujících látek.

 

Vše o královské rodině čtěte ZDE.

 

Členové královské rodiny jsou podle agentury AP zprávou o blížícím se přírůstku nadšeni. K prvním gratulantům se prostřednictvím internetu připojil britský premiér David Cameron, který je sám otcem čtyř dětí.


Očekávanému dítěti bude patřit čtvrté místo na seznamu následníků britského trůnu. Na pátou pozici přitom odsune svého strýce, Williamova bratra prince Harryho.

 

GALERIE: Vévodkyně Kate a princ William

1
/
13
Zdroj: isifa.com
Princ George s Kate

 

Britská média zařadila zprávu o těhotenství Kate mezi tři nejsledovanější události, hned vedle blížícího se referenda o skotské nezávislosti a pokračujícího napětí na Ukrajině.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

NAHÉ FOTKY: Podívejte se, jak vypadala vévodkyně těsně před porodem sna.

A to se vyplatí! Porod Kate vydělá Británii stát 7,3 miliardy korun

ČTK, ana TN.cz