noční útok

Před daňovým úřadem v Itálii vybuchla bomba

Podomácku vyrobená bomba vybuchla v noci na sobotu před daňovým úřadem ve městě Lamezia Terme v jižní Itálii. Nejednalo se přitom o první útok na tuto instituci.

Výbuch bomby rozbil skleněnou výplň vchodových dveří a poškodil zárubně. Závažnější škody nezpůsobil a nikdo nebyl zraněn. Incident vyšetřuje policie.
 

Nová budova daňového úřadu stojí v centru města. Do budovy má zanedlouho přesídlit také úřad Equitalia, který se zabývá výběrem daní a pokut.
 

Equitalia byla v uplynulých měsících terčem několika bombových útoků. V květnu dopadly zápalné lahve na její sídlo v toskánském Livornu. V lednu tři exploze poničily budovu její neapolské pobočky. V prosinci anarchisté zaslali do její kanceláře v Římě dvě dopisní bomby.
 

[IMAGEBOX_984779]Výbuch rozmetal půlku hotelu, tři lidé zemřeli![IMAGEBOX_984779]
 Equitalia není v Itálii zrovna populární, mnoho lidí ji obviňuje z tvrdých praktik při vybírání daní. Itálií navíc zmítá ekonomická krize a veřejnosti se nelíbí zvyšování daní, které zavedla vláda premiéra Maria Montiho. Kabinet navíc chce rozšířit její pravomoci v rámci boje s daňovými úniky, při kterých země přijde ročně o 120 miliard eur (přes tři biliony korun).

tn.cz / hop