Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Prezident v Polsku vyhlásil státní smutek. Země truchlí za 16 obětí železniční tragédie

Polsko se zahalí do černého - prezident Komorowski vyhlásil státní smutek za oběti železničního neštěstí. Jedná se o jedno z nejhorších vlakových neštěstí v polské historii.

Polský prezident Bronisław Komorowski vyhlásil dvoudenní státní smutek za 16 obětí vlakového neštěstí na jihu Polska. Informuje o tom v neděli agentura AFP.

 

Státní smutek začne v pondělí. Vlajky budou na půl žerdi, zrušeny jsou sportovní a kulturní akce. Neštěstí se stalo v sobotu večer ve 20.57 hodin u měst Szczekociny a Zawiercie, kde se čelně srazily dva vlaky. Jedna ze souprav jela z Varšavy do Krakova, druhá z města Przemyśl do Varšavy. V obou vlacích, které měly dohromady jedenáct vagónů, bylo kolem 350 cestujících.


ČTĚTE TAKÉ:

Při největší polské vlakové tragédii zemřelo 16 lidí, zraněných je 58 včetně jednoho Čecha

 

Zemřelo 16 pasažérů a zraněno bylo 58 lidí. Mezi zraněnými byl i jeden Čech, který skončil v nemocnici Jana Pavla II. ve městě Włoszczowa. Podle ošetřujícího lékaře z chirurgického oddělení nemocnice je stav českého občana dobrý. Propuštěn do domácího léčení by mohl být už v neděli večer.

 

Bylo to nejhorší železniční neštěstí v Polsku za posledních více než 20 let. V roce 1990 zemřelo 16 lidí při nehodě dvou vlaků na předměstí Varšavy. Nejhorší vlaková nehoda v Polsku se stala v roce 1980, kdy po srážce osobního a nákladního vlaku ve vesnici Otoczyn na severu země. Zemřelo 67 lidí a 62 jich bylo zraněno.

klab tn.cz / Mediafax