Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

drogy

Příběh malého kluka, kterého zabila marihuana: Tvrdil, že mu něco leze po těle, říká matka

Marihuana je nebezpečná - ilustrační foto
Zdroj: TN.cz

Mnozí si myslí, že marihuana je lehká droga, která nikomu nemůže ublížit. Tak čtěte malého kluka, kterého zabila marihuana.

Příběh Britky Melanie Leahyové a jejího syna Matthewa, je velmi smutný. Je to příběh, ve kterém hlavní roli hraje marihuana a psychické potíže.
 

Příběh, který otiskl britský Daily Mail, začíná pohledem na starou fotografii. Je na ní usměvavý hoch ve školní uniformě. Klučinovi je na fotce 13 let a nic nenasvědčuje tomu, až mu bude dvacet, že ho najdou oběšeného. Lékaři jsou přesvědčeni, že k sebevraždě hocha dovedla marihuana.
 

Když mu bylo 14 let, jeho rodiče se hádali a uvažovali o rozvodu. Matthew začal kouřit konopí, na což upozornili pedagogové. Přestal se soustředit a jeho výkony šly rychle dolů.
 

"Chtěla jsem mu pomoci, povídala jsem si s ním, ale on vše popřel," vzpomíná matka a je ji jisté, že asi mohla udělat více. Matthew navíc měl halucinace. "Tvrdil, že mu něco leze po těle a celý se třásl," vzpomíná jeho matka.
 

V sedmnácti Matthew odešel z domu, našel si vlastní byt a začal "hulit" víc a víc. Nakonce se nemohl soustředit ani na práci, kterou si našel a musel vyhledat pomoc psychiatra.

 

 

Psychiatři nepomohli
 

V léčebně byl pět měsíců. Když se vrátil, byl vyhublý. Vypadal jako chodící mrtvola a zase z něj táhla "tráva". Začal uvažovat o sebevraždě. Nakonec se přestěhoval k otci. Soužití dvou mužů ale dopadlo špatně. Matthew baseballovou pálkou byt rozmlátil a jeho excesy byly pořád horší a horší. 
 

Nakonec našli Matthewa oběšeného. Podle matky může za smrt jejího syna marihuana a nedostatečná psychiatrická pomoc.

 

ČTĚTE TAKÉ:

ALKOHOL a DROGY. Kolik Čechů dohnaly až na psychiatrii?

 

sta TN.cz