Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Princ Charles obvinil skeptiky globálního oteplování z šíření pseudovědy

Charles a Camilla
Zdroj: oficiální zdroj
Princ Charles se ženou - ilustrační foto.

Britský princ Charles obvinil skeptiky popírající globální oteplování ze šíření pseudovědy a zastrašování vlád, aby nepřijímaly opatření bojující s klimatickými změnami.

Ve čtvrtek o tom informuje britský deník Daily Telegraph.

 

Princ z Walesu přirovnal neúspěchy v boji se zvyšujícími se teplotami k "hraní ruské rulety s budoucností našich dětí“. Skeptiky pak přirovnal k vábivým hlasům sirén, kterým lidé stále více naslouchají místo toho, aby s globálním oteplováním bojovali.

 

"Je hluboce depresivní být svědkem toho, jak se tzv. klimatičtí skeptikové snaží zastrašit lidi, aby nepřijímali preventivní opatření nutná k odvrácení ekologického kolapsu,“ prohlásil princ Charles v projevu k ředitelům společností z celého světa.

 

Skeptikové, které následník britského trůnu obvinil ze šíření pseudovědy, tvrdí, že snaha obvinit lidskou populaci z globálního oteplování je pouze “zlovolným pokusem o podkopání kapitalistického systému”.

 

"Příliš dlouho jsme se k planetě chovali jako k bankomatu, který vydává peníze, aniž by kontroloval stav účtu. Nyní ale peníze docházejí,“ řekl princ Charles.

 

Princ Charles se šéfy mnoha světových korporací také snažil přesvědčit o tom, že rostoucí teploty jsou známkou ekologické katastrofy. Princ Charles upozornil na to, že nejde pouze o zvyšování teplot, ale o jeho vliv na rostliny či zvířata.

 

"Pokud ztratíme včely, příroda tím utrpí. Už nebudeme schopni pěstovat potraviny tak snadno,“ vysvětloval Charles.

 

Charlesova kritika předcházela představení interaktivní mapy, která v programu Google Earth zobrazuje předpokládané důsledky zvýšení průměrné teploty na Zemi o čtyři stupně Celsia. Mapu na internetu zpřístupnilo britské ministerstvo zahraničí.

tn.cz / Mediafax