PRINC HARRY se asi vrátí BOJOVAT do Afghánistánu!

Princ Harry v uniformě
Zdroj: Korzo
Princ Harry v uniformě

Britský princ Harry, který je pilotem bojových vrtulníků Apache, se možná opět zapojí do vojenských akcí proti Talibanu v Afghánistánu. Píše to ve čtvrtek deník The Daily Telegraph.

Šestadvacetiletý člen britské královské rodiny, druhorozený syn prince Charlese a Diany, už na jihu Afghánistánu byl – v roce 2008 tam tajně sloužil deset týdnů. Když se informace o jeho nasazení dostaly na veřejnost, britské velení ho z bezpečnostních důvodů z bojové linie stáhlo.
 

ČTĚTE TAKÉ:

CO SI ŠPITALI? Klofla Prince Harryho herečka Charlize Theronová?
 

Podle deníků The Sun a The Daily Mirror ale královna Alžběta II. a velení armády nyní daly svolení, aby princ Harry do Afghánistánu opět odjel.
 

Ministerstvo obrany tyto informace odmítlo komentovat. "Nemůžeme mluvit o nasazení jednotlivých vojáků," řekl mluvčí ministerstva. Také palác Clarence House, v němž sídlí sekretariát prince Harryho, se nechtěl k misi v Afghánistánu vyjadřovat s tím, že princ Harry "bude nasazen tam, kam ho armáda pošle".
 


 

Harry sloužil v afghánské provincii Hílmand jako důstojník řídící nálety proti povstalcům. Již několikrát se vyjádřil, že se chce do války vrátit. "Mým cílem je sloužit své zemi jako kdokoli jiný v britských silách," řekl letos v březnu.

tn.cz / Mediafax