Princ William jako hrdina! Zachránil námořníky!

Princ William byl druhým pilotem vojenského vrtulníku, který zachránil dva námořníky potopené nákladní lodi Swanland u severního Walesu. V pondělí o tom informoval webový portál australského deníku The Telegraph.

Záchranná helikoptéra převezla dva námořníky na základnu Královských vzdušných sil (RAF) Valley na welšský ostrov Anglesey.
 

Účast prince na záchranné akci potvrdilo britské ministerstvo obrany. Princ William je kopilot pátrač a záchranář 22. letky RAF s hodností leteckého poručíka.
 

ČTĚTE TAKÉ:
VIDEO: Princ William jako pilot vrtulníku pomohl při evakuaci

 

Pět členů posádky z lodě, kterou obsluhovalo osm mužů, zůstává nezvěstných. Osmého muže nalezli záchranáři v moři utonulého. Námořníci byli ruské národnosti.
 

Z výpovědi jednoho ze zachráněných vyplynulo, že nákladní loď převrátila obrovská vlna a trup se rozlomil. Swanland se potopila v neděli v Irském moři u welšského pobřeží, 50 kilometrů severozápadně od poloostrova Lleyn. Vezla tři tisíce tun vápence.
 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ, KDE PRINC WILLIAM ZACHRAŇUJE TĚŽAŘE:


 

Podle webové stránky Shispotting byla Swanland postavena v Nizozemsku a vlastní ji společnost Torbulk v anglickém Grimsby. Loď plula pod vlajkou Cookových ostrovů.

gar tn.cz / Mediafax