Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.3. 2011 09:58

Princ William navštívil Nový Zéland poničený ZEMĚTŘESENÍM

Britský následník trůnu princ William navštívil Nový Zéland, zejména město Christchurch, poničené nedávným zemětřesením.

"Je to neuvěřitelné," řekl William ve čtvrtek po návštěve poničeného obchodního centra a zcela zničeného 26patrového hotelu Grand Chancellor.

 

Princ navštívil Nový Zéland ve stejný den, kdy vyzval své blízké i veřejnost, aby přispívali na charitu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Zemětřesení na Novém Zélandu spustilo VLNU PORODŮ

 

"Jelikož se od chvíle, kdy oznámili své zasnoubení, setkali s velkou náklonností a ochotou, princ William a Kate Middletonová vyzvali všechny, kdo by jim chtěl věnovat svatební dar, aby místo toho přispěli na charitativní účely," uvedl nejmenovaný mluvčí královské rodiny.

 

Hosté dubnové svatby, ale i ostatní, kteří zamýšlí královskému páru věnovat dar, si mohou vybrat ze seznamu celkem 26 charitativních organizací, které snoubenci vybrali. Většinou se jedná o méně známé britské organizace, je však mezi také nadace na podporu novozélandského města Christchurch, kde minulý měsíc zemětřesení zabilo přes dvě stovky osob.

 

Žádná z vybraných charitativních organizací zatím není sponzorovaná královskou rodinou. Nadace se zabývají například ochranou dětí či veteránů, starají se o vdovy po vojácích, ale také vedou programy na ochranu přírody či bojují proti šikaně.

 

"Snoubenci chtěli dát šanci méně známým a méně významných institucím, které však pracují v oblastech, kde je jejich pomoc podle prince Williama a Kate Middletonové potřeba," dodal mluvčí.

 

Zájemci mohou poslat peníze, a to v šesti měnách, přes speciální webové stránky telefonicky, textovou zprávou či zasláním šeku.

 

Svatba devětadvacetileté Kate a osmadvacetiletého Williama se uskuteční 29. dubna. Královská svatba se bude konat v kostele Westminsterského opatství v Londýně, ve kterém se v roce 1997 uskutečnil pohřeb Williamovy matky, princezny Diany.

 

William je v pořadí druhý dědic britského trůnu a trůnů ostatních členů Commonwealthu. Je prezidentem Britské fotbalové asociace a podporuje fotbalový klub Aston Villa. V královské rodině ho přezdívají Wombat, Camel nebo Wills.
Middletonová je dcerou leteckého dispečera British Airways a letušky. Pracovala jako fotografka.

mra tn.cz / Mediafax