Projekt 736 KM: Z Gdaňsku míří do Čech karavana polských umělců

736km - cesta z Gdaňsku do Česka
Zdroj: Oficiální zdroj
Cestou bude karavana zastavovat na různých místech a prezentovat výtvarné, literární nebo hudební akce - ilustrační foto

Z polského Gdaňsku je to do Prahy 736 kilometrů. V rámci projektu "736 KM" vyrazilo ve čtvrtek do České republiky několik obytných přívěsů s polskými umělci a jejich díly, informuje server 736km.com.

"Vzdálenost mezi oběma městy je výchozím bodem pro přemýšlení o našem sousedství, o tom, jak obyvatelé našich zemí vnímají sousedy, která schémata a stereotypy se zakořenily v myšlení obou společností. ´736 KM´ je projekt, který ze své podstaty spojuje a podporuje individuální zájem a chuť poznávat sousední zemi," uvádí se na webových stránkách projektu.

 

Cestou bude karavana zastavovat v různých městech a prezentovat výtvarné, literární nebo hudební akce. Nejedná se pouze o vystavování uměleckých děl, ale přímo v karavanech a jejich okolí budou probíhat performance, workshopy, koncerty či promítaní filmů.

 

Do Prahy umělci dorazí 17. srpna. Zde budou díla představena českému publiku a následně vyměněna za výtvory českých umělců. S těmi se karavany 21. srpna vypraví zpět do Gdaňsku. Projektu se účastní i slovenští a maďarští umělci.

 

Akci organizuje polská umělecká skupina A KuKu Sztuka a české sdružení photo.5.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax