Záhadná úmrtí

Prokletí nekončí: Manželka Roberta F. Kennedyho se oběsila

Další člen slavné rodiny Kennedyů zemřel tragickou smrtí. Manželka Roberta F. Kennedyho juniora Mary se oběsila.

Mary Richardsonová Kennedyová, manželka Roberta F. Kennedyho juniora, se oběsila ve svém domě v Bedfordu v americkém státě New York. Informuje o tom dnes server stanice BBC. Byla další z Kennedyů, kteří svět opustili podivno cestou. První na "rodinné prokletí“ doplatil americký prezident J. F. Kennedy, kterého zastřelil atentátník.
 

Mary, která zemřela ve věku 52 let, byla druhou ženou Kennedyho. Jejich svazek trval 16 let a měli spolu čtyři děti. V roce 2010 se manželé rozhodli žít odděleně.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova:

 

 

"Hluboce litujeme smrti naší milované sestry Mary, jejíž zářivý a tvořivý duch budou ti, kdo ji milovali, hluboce postrádat," uvádí rodina Mary Kennedyové v prohlášení. "Naše srdce jsou s jejími dětmi, které milovala."
 

ČTĚTE TAKÉ:
PROKLETÍ KENNEDYŮ POKRAČUJE: Kara zemřela ve fitcentru!

 

Robert F. Kennedy junior je syn bývalého amerického ministra spravedlnosti a pozdějšího kandidáta na prezidenta Roberta Francise Kennedyho. Nyní se živí jako právník.
 

Jeho otec, Robert Kennedy starší, byl za podivných okolností zastřelen během prezidentské kampaně v 5. června 1968. Stalo se tak ve chvíli, kdy se dozvěděl, že vyhrál prezidentské primárky. V hotelu Ambasador pronesl projev ke svým věrným a když byl na odchodu, uslyšeli svědci několik výstřelů. Pak ho našli ležet na podlaze mrtvého.
 

Johnem F. Kennedym to všechno začalo
 

Ten, kdo první doplatil na toto "rodinné prokletí“, byl americký prezident John Fitzgerald Kennedy, kterého zastřelil atentátník 22. listopadu 1963 během jeho prezidentské kampaně v Texasu.
 

Jeho smrt dodnes není úplně vyjasněná. Jako vrah je nejčastěji zmiňován Lee Harvey Oswald. Jednoznačně mu ale vražda 35. prezidenta USA dokázána nebyla.
 


 

Tragická je i smrt jeho sestry  Kathleen Kennedyové. Letěla po skončení druhé světové války navštívit svého otce. Doprovázel ji její údajný milenec. Jejich letadlo se ale 13. května 1948 zřítilo nad Sainte-Bauzille ve Francii.

 

Smrt si přišla předčasně i pro Jacqueline Kennedyovou, bývalou manželku J. F. Kennedyho. Po tragické smrti svého manžela se provdala za řeckého miliardáře Aristotela Onassise. Štěstí se ale nedočkala. Ve svých 64 letech zemřela 19. května 1994 na rakovinu lymfatických žláz.
 


 

Dlouho se smrtí bojovala i další sestra Johna. F. Kennedyho Eunice Kennedyová Shriverová (†88). Dohnala ji ale zákeřná nemoc. Měla nádor na mozku. Po těžkém boji nakonec zemřela v požehnaném věku 88 let.
 

Do její rodiny patřil i slavný americký herec a guvernér Kalifornie Arnold Sschwazengger. Byl totiž manželem její dcery Marie Shriverová.
 

ČTĚTE TAKÉ:
SMRT JIŘÍHO SCHELINGERA! Záhadné úmrtí nejasné i po 30 letech...

 

Překvapivá byla také náhlá smrt Kary Kennedyové, dcery Edwarda Kennedyho, který byl nejmladším bratrem prezidenta J. F. Kennedyho. Zemřela 16. září 2011 ve fitcentru ve Washingtonu. Příčina smrti ale není známa.
 

Od roku 2002 trpěla rakovinou plic. O rok později jí ale lékaři nádor vyoperovali a nemoc polevila. Byla ale fyzicky velmi vyčerpaná. Její bratr Patrick Kennedy po její smrti jen tajemně naznačil, že jí pravděpodobně selhalo srdce.
  


 

cob tn.cz / Mediafax