Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

vede prý osobní džihád

Proměna filmového vraha z Colorada: Má plnovous a modlí se k Alláhovi!

James Holmes u soudu
Zdroj: isifa.com

James Holmes, který loni v létě v kině na předměstí amerického Denveru postřílel 12 lidí a desítky jich zranil, konvertoval k islámu a modlí se pětkrát denně. Nemá už oranžový přeliv, zato si nechal narůst plnovous, který je prý symbolem jeho nově nalezené víry.

Holmes se před několika dny objevil na předběžném soudním slyšení, kam dorazil s pěstěným plnovousem. Podle deníku National Enquirer se obrátil na islám, aby sám sobě ospravedlnil své loňské řádění v městečku Aurora.


"Vymyl si mozek myšlenkou, že vede svůj osobní džihád a že jeho oběťmi byli bezvěrci," uvedl zdroj z věznice, kde je Holmes držen. Vyšinutý mladík se prý modlí pětkrát denně k Alláhovi, dodržuje zásady muslimského stravování a denně tráví hodiny studiem koránu.


Jenže taková stylizace rozzuřila muslimské vězně, kteří s Holmesem přicházejí do styku. "Nikdo z nich netoleruje žádnou formu terorismu a extremismu. Nechtějí, aby jejich náboženství někdo spojoval s tou otřesnou střelbou," dodal vězeňský zdroj.

 


Nyní pětadvacetiletý bývalý student Holmes loni v červenci při premiérovém promítání filmu o Batmanovi zastřelil 12 lidí a 58 zranil. Jeho nejmladší obětí se stala šestiletá Veronica. Případ otřásl celým světem.


Do kinosálu přišel Holmes jako divák. Chvíli předstíral, že telefonuje, poté místnost opustil. Vrátil se nouzovým východem, ozbrojen a v plynové masce. Odpálil plynový granát a začal střílet.


Holmes se barvou vlasů a stylem útoku zjevně stylizoval do role padoucha Jokera, Batmanova protivníka. Obžaloba střelce čítá 166 bodů, většinou jde o mnohonásobnou vraždu a pokus o ni. Bude-li Holmes shledán příčetným, hrozí mu trest smrti nebo doživotní vězení. Začátek procesu je naplánován na srpen.

tn.cz / zdg