PROTEST: V chilském dole se zavřelo 33 žen

Skupina 33 žen se zavřela v dole v Chile na protest proti ukončení pracovního programu na pomoc obětem zemětřesení a tsunami, touto formou protestu připomínají horníky, kteří byli nedávno vysvobozeni ze závalu v jiném dole.

Ve středu o tom informovala agentura AFP.

Ženy v pracovních oděvech a ochranných přilbách sestoupily do hloubky asi 500 metrů v bývalém uhelném dole Chiflón del Diablo (Ďábelská šachta), který nyní slouží jako turistická atrakce.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Někteří zavalení horníci v Chile trpí depresemiVšechny se účastnily do pracovního programu pro oběti zemětřesení a tsunami 27. února, který vláda zavedla, aby pomohla lidem obnovit jejich společenství a uklidit nepořádek po katastrofě. Vláda míní tento program ukončit od příštího roku z finančních důvodů.

Ženy dokonce vyhrožovaly, že budou v dole držet protestní hladovku, aby přinutily vládu pokračovat v programu, který dal práci asi 12 000 lidem.

"Udělaly jsme mnoho věcí, abychom přitáhly pozornost, ale vláda nás neposlouchala, takže jsme nuceny uchýlit se k tvrdým řešením,“ řekla členka skupiny, jejíchž 33 kolegyň se spustilo do dolu Brigida Laraová.

 

Podívejte se, jak v říjnu vytáhli zavalené horníky

 Ženy k jejich akci inspirovala nedávná záchranná akce 33 horníků, kteří byli uvězněni v dole San José více než dva měsíce po výbuchu.

tn.cz / Mediafax