Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

PRVNÍ TROPICKÁ BOUŘE! Adrian sílí na hurikán. Ohrožuje MEXIKO

Satelitní pohled na hurikán
Zdroj: NASA
Rychlost větru v bouři dosahuje 110 kilometrů v hodině. V noci na čtvrtek by Adrian měl nabrat sílu hurikánu... ilustrační foto

U západního pobřeží Mexika se vytvořila první tropická bouře letošní sezony. Bouře pojmenovaná Adrian pozvolna sílí a v noci na čtvrtek by podle meteorologů měla dosáhnout síly hurikánu.

Systém podle amerického Národního střediska pro hurikány (NHC) neohrožuje pevninu a nebude představovat nebezpečí ani v nejbližších dnech.

Bouře se dnes v 17:00 SELČ pohybovala 450 kilometrů jihozápadně od Acapulca a pozvolna postupovala k severozápadu. Podle meteorologů se bude pohybovat rovnoběžně s mexickým pobřežím, pevninu by ale neměla ohrozit.


PSALI JSME:
Mississippi zaplavuje Louisianu! Lidé se bojí o své domovy!


Rychlost větru v bouři dosahuje 110 kilometrů v hodině. V noci na čtvrtek by Adrian měl nabrat sílu hurikánu, při němž rychlost větru dosahuje nejméně 119 kilometrů za hodinu.

Adrian je první letošní bouří, která se vytvořila nad východní částí Tichého oceánu. Nad Atlantským oceánem zatím žádná nevznikla.

Podle předpovědí by ale měla být letošní atlantická hurikánová sezona intenzivnější než tichomořská. Meteorologové očekávají, že se nad Atlantikem, Mexickým zálivem a Karibským mořem vytvoří až 18 tropických bouří, z nichž by až deset mohlo zesílit na hurikán.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

tn.cz / ČTK