šílenec se zbraní

Pytlák Alois, který popravil tři policisty a jednoho záchranáře, uhořel na statku!

Dramatická přestřelka mezi pytlákem a policií a několika hodinové obléhání usedlosti, kde se střelec zabarikádoval, skončilo požárem. Ohořelé tělo pětapadesátiletého pytláka, který včera popravil čtyři lidi, policie našla ve statku.

Krvavá tragédie, která se včera odehrála v jindy poklidném městečku Annaberg, začala nevinnou silniční kontrolou. Místní policie měla políčeno na pytláka. Ten ale bez dlouhého váhání vystřelil na příslušníky policejní hlídky Kobra i na přivolaného řidiče sanitky. Tři muži zraněním podlehli.
 

"Nikdy se tady nic podobného nestalo. Přišel jsme o jednoho ze svých nejlepších mužů, který pro červený kříž sloužil přes dva a třicet let," řekl Josef Scholl, viceprezident rakouského červeného kříže.
 

Následovala dramatická honička. Pytlák Alois Hubr ujížděl v policejní voze, ve kterém unesl jednoho strážníka jako rukojmího. Muž se zabarikádoval na svém statku a opakovaně střílel. Místo obklíčily obrněné transportéry i elitní zásahové jednotky. Do budovy se policisté dostali až po čtyři a dvaceti hodniách obléhání.
 

"Přibližovali jsme se k usedlosti velmi pomalu a opatrně. Když jsme se dostali dovnitř, hořelo tam," prozradil zasahující policsta Roland Scherscher.
 

Policii se podařilo požár uhasit a v zadní skryté místnosti objevili tělo střelce. Svého uneseného kolegu našli mrtvého v policejním voze. Ačkoliv místní lidé popsali starousedlíka jako přátelského lovce, kromě neuvěřitelného arzenálu zbraní, měl tento muž podle rakouského ministerstva vnitra na svědomí i brutální pytlačení.

hmr / Vladimír Kouba tn.cz / TV Nova