Radikální islamisté zaútočili na nigerijské vězení, osvobodili 800 vězňů

Teroristé. Ilustrační foto
Zdroj: oficiální zdroj
Radikální islamisté ze sekty Boko Haram zaútočili na vězení v nigerijském městě Bauchi na severu země (ilustrační foto)

Radikální islamisté ze sekty Boko Haram zaútočili v úterý v noci na vězení v nigerijském městě Bauchi na severu země. Útočníci osvobodili až 800 vězňů včetně členů sekty, informuje ve středu agentura Reuters.

Na vězení zaútočilo asi 50 mužů ozbrojených kulomety a dalšími zbraněmi. Útočníci se dostali dovnitř a propustili všechny vězně. Zabili také čtyři lidi včetně dvou členů vězeňské stráže. Část vězení zapálili. Ředitel věznice uvedl, že v zařízení bylo 150 členů sekty Boko Haram.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Ozbrojenci zaútočili na hotel v Mogadišu, zabili 15 poslanců parlamentu
 

Policii se zatím podařilo chytit jen 11 vězňů.
 

Sekta Boko Haram bojuje proti šíření západního životního stylu a vzdělání v Nigérii – její název znamená doslova "západní vzdělání je hříšné". Celá Nigérie by se podle stoupenců sekty měla řídit islámským právem šaría. Při nepokojích vyvolaných touto sektou zemřely loňský rok stovky lidí.
 

V Nigérii, nejlidnatější africké zemi, žije 135 milionů obyvatel. Hlavními náboženstvími jsou islám a křesťanství. Počet křesťanů a muslimů v zemi je téměř stejný – sever je většinou muslimský, na jihu Nigérie převažuje křesťanství.

 

tn.cz / Mediafax