Řekové nechtějí příští rok ŠETŘIT. STÁVKUJÍ

Řekům se úsporný návrh rozpočtu nelíbí (ilustrační foto).

Rozpočet, proti kterému řečtí odboráři protestují, má zemi zachránit před bankrotem.

Řecké odborové svazy vyhlásily na středu další generální stávku na protest proti vládnímu rozpočtu na příští rok, který je součástí záchranného plánu, který měl ve spolupráci Mezinárodního měnového fondu a Evropské unie zachránit zemi před bankrotem. Informovala o tom agentura Reuters.


Čtyřiadvacetihodinová stávka zaměstnanců místní hromadné dopravy již paralyzovala celé Atény.

 

ČTĚTE TAKÉ

Krachující Řekové se mají lépe než my! Nejhorší jsou Bulhaři


Řecký státní rozpočet pro příští rok má pomoci dostat zemi z dluhové krize, která otřásla celou eurozónou a obsahuje další zvyšování daní, snižování platů ve veřejné sféře a zvláště pak ve veřejné dopravě.


Ratingová agentura Fitch navíc v úterý varovala, že by mohla Řecku snížit příští měsíc úvěrové hodnocení, stejně jako to už udělaly další dvě hlavní agentury.


"I když se tato zpráva očekávala, bude to pro trhy znamenat další špatnou zprávu. Existuje navíc velká obava z dalšího snižování ratingu Řecka," prohlásila analytička banky HSBC Ioanna Telioudiová.


Odborové centrály veřejného i soukromého sektoru vyhlásily tříhodinovou stávku od 12 do 15 hodin SEČ. Očekává se navíc masivní demonstrace před řeckým parlamentem, které by se měly účastnit tisíce lidí.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax