Tragická smrt batolete

Rodiče utýrali chlapečka († 2). Plakal, tak mu dali metadon

brečící batole
Zdroj: isifa.com
Ilustrační foto

Na drogách závislí rodiče utýrali ani ne dvouletého chlapečka. Ten byl nalezen ve své postýlce mrtvý měsíc před svými narozeninami. Zabili ho metadonem, náhražkou drogy, kterou mu dali, protože plakal.

Jayden Lee Green zemřel měsíc před druhými narozeninami. Chlapeček žil spolu se svými rodiči závislými na cracku a heroinu ve špinavém bytě v anglickém Bristolu. Když dítě brečelo, podávali mu metadon, náhražku heroinu.

 

Tou ho podle pitvy rodiče krmili dlouhodobě. Svou vinu na chlapcově smrti nesou i sociální pracovníci. Jaydena měli rodičům odebrat už dávno. "Nechodili s ním na pravidelné lékařské prohlídky a jeho vývoj nebyl nikde sledován,“ zaznělo podle Daily Mailu u soudu.

 

Malý Jayden Lee ale přitom měl za svůj krátký život navštívit nemocnici hned několikrát. V prvním, sedmém a jedenáctém týdnu života u něj sociální pracovníci objevili zranění hlavičky. Krátce před svou smrtí si zase všimli zranění na tváři. To je mělo varovat, že něco není v pořádku. Nic ale neudělali.

 


Chlapeček byl nalezen mrtvý ve své postýlce loňský srpen. Vedle jeho tělíčka ležela i prázdná lahvička od metadonu. Nyní si jeho rodiče u soudu vyslechli verdikt. Otec batolete Jamie Green byl odsouzen na devět let a matka dítěte Sonia Brittonová si odsedí čtyři roky.

kos TN.cz