RODILA úplně OPILÁ! OHROZILA sebe i DÍTĚ!

V košické porodnici rodila namol opilá matka. Těsně před porodem ji v krvi naměřili téměř dva a půl promile alkoholu. Ohrozila tím nejen sebe, ale především její dítě. O chlapečkův život museli bojovat lékaři.

"Toxikologické vyšetření potvrdilo, že nastávající maminka měla několik hodin před porodem v krvi 2,4 promile alkoholu,“ uvedla mluvčí UNLP Jaroslava Oravcová.
 

ČTĚTE TAKÉ:

ŠKOLAČKA (12) PORODILA dítě svého OTCE! Na třídním VÝLETĚ!
 

Upřesnila, že žena přišla do porodnice v úterý s porodními bolestmi dvacet minut po půlnoci. Krátce před desátou ve středu dopoledne přivedla na svět chlapečka, který vážil 2 890 gramů a měřil 47 centimetrů.
 

Chlapeček měl v krvi stejně alkoholu jako matka
 

"Ve vzorku krvi odebrané z pupečníkové krve byl zjištěný obsah alkoholu 0,12 promile. Několik hodin předtím ale mělo dítě ve své krvi alkoholu podstatně víc, protože alkohol se dostává přes placentu do těla dítěte. Pravděpodobně byla hladina alkoholu v jeho krvi stejně vysoká jako hladina alkoholu v krvi matky,“ dodala Oravcová.
 

Podle přednosty kliniky Lubomíra Legátka po dobu těhotenství alkohol volně prochází placentou a koncentrace v oběhu plodu je identická s koncentrací v oběhu matky.
 

"Na dítě působí alkohol a jeho metabolity, které se hromadí v plodové vodě. Vylučování alkoholu je pro plod mnohem pomalejší než je tomu u matky, takže plod je vystaven jeho účinkům delší dobu. Alkohol může ovlivnit plod během celého těhotenství a stupeň a forma poškození plodu závisí na tom, ve kterém období těhotenství žena alkohol konzumovala,“ řekl Legáth.

 

TN.cz