Novodobý koncentrák

Rodina držela stovky otroků. Měli oholené hlavy a spali v boxech pro koně

Tomuhle se dát těžko uvěřit. Rodina držela stovky lidí jako otroky téměř třicet let. Nemohli se měsíce osprchovat, pracovali zadarmo 19 hodin denně, spali v boxech pro koně a trápili je hlady. Kdyby se pokusili uprchnout, zabili by je.

Lidé přijeli do Británie s vidinou dobře placené práce a komfortního ubytování. Místo toho je zde čekalo něco, čemu by se dalo říct novodobý koncentrák. Connorsovi jim oholili hlavy a dali jim uniformy, které měly jasně signalizovat jejich postavení – otroci. Spali v boxech pro koně a nemohli se osprchovat celé měsíce.

 

Trápili je hlady a pracovali 19 hodin denně, šest dní v týdnu. Za tvrdou práci se nedočkali žádného platu nebo jen velmi malého. Vyhrožovali jim, že pokud se pokusí uprchnout, zmlátí je nebo dokonce zabijí.

 

[IMAGEBOX_847284]Britští policisté osvobodili 24 otroků!
[IMAGEBOX_847284]

 

Trýznitelům měli říkat tati a mami

 

Connorsovi pracovníky odchytávali na noclehárnách a pracovních úřadech a slibovali jim lukrativní práci. Místo toho pokládali dlažbu na soukromých příjezdových cestách po celé Británii. Každé ráno je budili v půl šesté a pak je odvezli do práce. Někdy je používali i místo strojů, aby ušetřili peníze.

 

Nesměli mluvit o své minulosti a byli nuceni zapomenout na své rodiny. Jejich trýznitelé se měli stát jejich novou rodinou a měli je oslovovat tati a mami. Ti žili jen pár metrů od "tábora" v luxusním domě, informoval Daily Mail.

 

[IMAGEBOX_902594]Z dívky (18) si scientologové na 12 let udělali otroka
[IMAGEBOX_902594]

 

Vyhladovělí a pokrytí exkrementy

 

Na případ policii upozornili otroci, kterým se podařilo uprchnout. Když tam policie vtrhla, byli policisté naprosto šokováni. Našli 22 mužů v narvaných a smradlavých přístřešcích nebo boxech pro koně. Žilo v nich až 11 mužů. Byli vyhladovělí, měli kurděje, zlámané kosti, kousance od psů a byli pokrytí exkrementy.

 

Zotročování po třiceti letech skončilo. Tomyho Connorse (52) a jeho příbuzné Jamese Johna (34), Patricka (20) a Josie (31) konečně zatkla policie. Soud prohlásil, že se jedná o první případ otroctví za posledních 200 let. Oběti dostanou finanční kompenzaci téměř milion a půl korun. Jak to dopadne s krutou rodinou, soud ještě nerozhodl.
 

anš TN.cz